R-Range-shot_14MY.jpg-838x435

  • Vďaka vylepšeniam týkajúcich sa kvality vozidiel z výroby sa automobilka Jaguar umiestnila na druhom mieste rebríčka medzi všetkými značkami v americkom priemysle.
  • Značka Jaguar sa už tretí rok za sebou umiestnila v prvej desiatke rebríčka hodnotenia kvality vozidiel z výroby.
  • Jaguar F-TYPE sa vo svojej kategórii umiestnil na druhom mieste.

Agentúra J.D. Power oznámila, že sa automobilka Jaguar umiestnila na druhom mieste medzi všetkými značkami v automobilovom priemysle v štúdii kvality vozidiel z výroby pre rok 2014 (IQS). Britská značka sa tak už tretí rok za sebou umiestnila v prvej desiatke kritickej spotrebiteľskej štúdie v USA. K vysokému umiestneniu prispel model Jaguar F-TYPE, ktorý sa hneď v prvom roku umiestnil na druhom najvyššom mieste v kategórii stredne veľkých prémiových športových vozidiel. Do modelového ročníka 2014 vozidiel značky Jaguar patrí model F-TYPE, kupé a kabriolet XK a sedany XF a XJ.

Štúdia IQS zaznamenáva spätnú väzbu od zákazníkov a ich názory na kvalitu po 90 dňoch vlastníctva.

„Jaguar sa posúva dopredu ako rýchlo rastúca nová značka na trhu luxusných vozidiel. K nádhernému dizajnu a vysokému výkonu svojich vozidiel teraz pridáva aj tento úspech v hodnotení kvality vozidiel z výroby, vďaka čomu sa ľudia zamilovali do našich vozidiel a značky,“ povedal Jeff Curry, viceprezident značky Jaguar North America. „Tento výsledok v hodnotení kvality vozidiel z výroby, ktorým sme sa umiestnili pred našimi väčšími konkurentmi v kategórii luxusných vozidiel, veľmi teší všetkých spolupracovníkov v celosvetovom tíme Jaguar, ktorí majú mimoriadnu motiváciu vytvoriť novú generáciu nadšencov vozidiel značky Jaguar.“

Celohliníkový model F-TYPE Coupé 2015 sa pripojil ku kabrioletu F-TYPE a rozšíril rad športových vozidiel Jaguar. Nové kupé F-TYPE R Coupe patrí na vrchol ponuky. Poháňa ho kompresorom preplňovaný motor V8 s výkonom 550 koní, s ktorým zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 300 km/h (elektronicky obmedzená).

V budúcnosti čaká na značku Jaguar mnoho zaujímavých modelov. Jaguar XE, úplne nový kompaktný prémiový športový sedan rozšíri ponuku v roku 2016. Jaguar XE bude prvým vozidlom, ktoré budú poháňať nové vysokovýkonné motory radu Ingenium – úsporné dvojlitrové štvorvalcové benzínové a vznetové motory s výnimočným výkonom a nízkymi emisiami. Okrem toho bola tento rok uvedená inovatívna integračná platforma pre smartfóny od spoločnosti Jaguar Land Rover – InControl™ Apps. V priebehu roka 2014 bude postupne k dispozícii v nových modeloch značky Jaguar a Land Rover, počnúc modelom F-TYPE.<*>

Tagy: , , ,