en pred týždňom sme vám predstavili Jaguar Mark II, ktorý si pre seba postavil Ian Callum, šéfdizajnér Jaguaru. Lepšie povedané postavila ho preňho firma CMC (Classic Motor Cars), presne podľa jeho návrhu. O tom, že sa mu dielo naozaj podarilo svedčí aj záujem, ktorý toto auto vyvolalo po celom svete. Peter Neumark, riaditeľ CMC, o reakcii po predstavení auta povedal: „V priebehu hodín sme mali telefonáty od ľudí z celého sveta, či si môžu jedno kúpiť. Opýtali sme sa Iana Calluma, či by sme mohli postaviť limitovanú sériu a on povedal áno.“

2014.jaguar.mk2.callum.016

Úprimne povedané vôbec sa nečudujem záujmu, ktorý auto vyvolalo a treba povedať, že Ian naozaj veľmi citlivo zmodernizoval legendu. Autu navrhol nové nárazníky, menej chrómu, širšie blatníky a hlavne omladenie techniky. Callumov Mark II totiž dostal nezávislé zavesenie zadných kolies, nastaviteľné tlmiče, výkonnejšie brzdy a hrebeňové riadenie s elektrickým posilňovačom. Slávny dizajnér nenechal nič po starom ani pod kapotou a CMC mu tam podľa jeho priania namontovali 4,3 litrový 6-valec s dvoma karburátormi a výkonom okolo 190 kW (260 k). Maximálny krútiaci moment, ktorý tento motor poskytuje má hodnotu 380 Nm.

2014.jaguar.mk2.callum.005

Samotný tvorca tohto krásneho auta bol z reakcie trocha prekvapený. Na margo pozitívnych ohlasov povedal: „Auto som navrhol a CMC ho postavili pre moje osobné použitie. Nebol som si istý ako bude prijaté, no som zároveň ohromený a potešený z reakcii naň. Som rád, že ich bude postavených viac.“ Hoci firma CMC nešpecifikovala, koľko kusov by mala limitovaná séria zahŕňať, už podľa ceny je jasné, že ich nebude veľa. Za každé si totiž vypýtajú medzi 350 až 375 tisíc libier, čo je približne 440 až 472 tisíc eur. Zákazníci si samozrejme môžu zvoliť farbu exteriéru a interiéru podľa vlastného gusta.

 

Zdroj: topspeed.sk<*>

Tagy: , , ,