Parížsky autosalón je vždy špeciálny. A rok 2014 nebude o nič menej špeciálny, pretože bude odhalený nový model XE a vôbec po prvýkrát aj jeho detailné špecifikácie. V špecifikáciách budú údaje o úspornosti, multimediálnej výbave a svetovú premiéru si odbije systém regulácie trakcie na všetkých typoch povrchov.

[alpine-phototile-for-flickr src=“set“ uid=“125233047@N02″ sid=“72157666772791796″ imgl=“fancybox“ style=“rift“ row=“5″ size=“240″ num=“80″ border=“1″ highlight=“1″ curve=“1″ align=“center“ max=“100″ nocredit=“1″]
 

Jaguar XE je skutočným automobilom pre vodiča a so svojím zadným náhonom nanovo definuje koncept športového sedanu. Vďačí za to hlavne pokročilej odľahčenej hliníkovej konštrukcii, aerodynamickému vzhľadu, luxusnému interiéru a vynikajúcim jazdným vlastnostiam.

„Nový Jaguar XE je v každom ohľade moderný Jaguar; je na pohľad kompaktnejší, ale vizuálne ohromujúci. Zákazníci očakávajú od vozidla Jaguar strednej triedy vysokú hodnotu – musí byť praktický, ale zároveň prémiový.“ Takto opísal riaditeľ dizajnu úplne nový športový sedan Jaguar XE. „Nikdy nezabúdame, že tvoríme Jaguar, čo znamená, že jeho vzhľad musí byť rovnako vzrušujúci ako jeho riadenie a rovnako musí byť brilantný v prevádzke, ako aj praktický na vlastnenie. Veríme, že presne to sa nám pri modeli Jaguar XE podarilo.“

Model Jaguar XE bol oficiálne odhalený 8. septembra na výstavisku Earls Court v Londýne, kde sa naživo predstavili aj hudobníci Emeli Sandé a Kaiser Chiefs. Britská speváčka a textárka Emeli Sandé, ocenená niekoľkými platinovými platňami, dokonca zložila exkluzívnu skladbu, ktorá je súčasťou novej kampane FEEL XE.

V rámci oslavy britskej kreatívnosti a inovácií oslovila spoločnosť Jaguar renomovanú dizajnérku Stellu McCartneyovú, ktorá prisľúbila pomôcť vytvoriť sériu zážitkov, vyjadrujúcich veselosť vychádzajúcu zo srdca modelu XE.

V nasledujúcej časti kampane bude použité množstvo luxusných vozidiel Jaguar, inšpirovaných dizajnom Stelly McCartneyovej, ktoré budú odeté do jej návrhu Superhero z kolekcie modelov pre jar 2015. Tieto vozidlá sa 29. septembra, pred týždňom parížskej módy Stelly McCartneyovej, vydajú do ulíc Paríža.

Po podujatí FEEL XE Experience v Paríži oznámi spoločnosť Jaguar podrobnosti o svojom ďalšom projekte FEEL XE, v ktorom sa v nasledujúcich mesiacoch predstaví britský herec Idris Elba.

zdroj: jaguar.sk

<*>

Tagy: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,