Podľa SHMU malo byť v sobotu 13.6. miestami oblačno a teploty do 30°C. To by bolo pre stretnutie nadšencov exotických áut ideálne. Rovnako pre návštevníkov – obdivovateľov. Skutočnosť však bola v číslach o trochu iná. Po celý deň sa na oblohe neobjavil jediný mráčik a teplomer popoludní ukazoval 34°C. Navyše v tieni! To realitu dňa zásadne zmenilo. Horúco bolo ozaj extrémne a všetci sme boli leniví… 🙂

Naše dlhodobé skúsenosti z organizovania motoristických akcií opakovane potvrdzujú, že nech sú podmienky, organizácia a prosto všetko akokoľvek super, 10% registrovnaých pre rôzne dôvody prosto vždy nepríde. Keďže plná kapacita parkoviska bola 75 kúskov, a pozvánku do VIP zóny dostalo 65 áut, 7 chýbajúcich mašín zo zoznamu nás vlastne vôbec neprekvapilo. Napriek tomu sa parkoviskov VIP parkingu pre automobilové exotiky zaplnilo snáď na 90%, ešte pred 11 hodinou. Voľné miesta totiž zaplnili nečakaní návštevníci so zaujímavými autami, ktorých bolo 12. Spolu na akcii Car Fans párty, na krásne pokosenej trávičke, po väčšinu dňa pózovalo asi 70 krásnych a zaujímavých áut.

Ako som v úvode naznačil, extrémne horúce počasie sa podpísalo na „lenovosti“ mnohých, ktorí účasť na akcii potvrdili a očakávali sme ich. A samozrejme, aj na potencionálnych návštevníkoch. Naše očakávania pre prvý, či možno dokonca nultý ročník akcie boli skromné. Dúfali sme v cca 500 hostí. Nakoniec podujatie počas dňa navštívilo do 300 návštevníkov. No snáď len organizátori a niektorí sklaní fanúšikovia v Lehniciach v Eventlande vydržali naozaj po celý deň. A niet sa čo diviť.

Zdroj: topspeed.sk<*>

Tagy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,