Na frankfurtskom autosalóne v roku 2013 odhalila spoločnosť Jaguar svoj vôbec prvý koncepčný športový crossover.

Model C-X17 bol vytvorený ako dizajnérska štúdia, ktorá priniesla úplne novú, pokročilú hliníkovú škrupinovú architektúru s kódovým označením iQ[Al], na ktorej bude postavený celý rad nových a vzrušujúcich modelov Jaguar. Táto nová filozofia podčiarkuje celú inovačnú budúcnosť značky Jaguar. Modulárna a prispôsobiteľná architektúra vozidla, navrhnutá a vyvinutá pre vozidlá Jaguar, je veľmi pevná, odľahčená, extrémne tuhá a využíva inovačné úsporné technológie. Umožňuje flexibilnú výrobu vo veľkých množstvách a zároveň aj kreatívnu slobodu v oblasti dizajnu a konkurencieschopnosť pri vytváraní interiéru a to bez kompromisov v oblasti unikátneho charakteru, dynamiky, výkonu a luxusu, ktorými sa značka Jaguar preslávila.

Jaguar C-X17 v úlohe športového crossoveru posúva hranice dizajnových možností v tomto segmente tým, že kombinuje charakter a jazdné vlastnosti športového automobilu s vyššou mierou pôsobenia, štýlom a flexibilitou.

Pri odhaľovaní automobilu uviedol Adrian Hallmark, globálny riaditeľ značky Jaguar: „Športový crossover C-X17 predstavuje nový a vzrušujúci smer pre značku Jaguar. Jeho zmyslom je zvýrazniť našu novú hliníkovú architektúru. S týmto technickým základom výrazne rozšírime ponuku produktov značky Jaguar, trhový potenciál a atraktívnosť pre zákazníkov. Táto nová filozofia prinesie technológiu z našich luxusných produktov do cenovo dostupného segmentu a keď sa skombinuje s našimi novými úspornými motormi, určite vytvoríme nový globálny štandard. K tomu pridajte racionálne hodnoty, popredné jazdné vlastnosti a krásu a čistotu, ktorou je Jaguar preslávený, a dostanete vzorec na monumentálny krok vpred.“

Prvý produkt značky Jaguar, ktorý bude postavený na novej architektúre iQ[Al] bude prémiový športový sedan strednej triedy.

Zdroj: jaguar.sk

[alpine-phototile-for-flickr src=“set“ uid=“125233047@N02″ sid=“72157666335273690″ imgl=“fancybox“ style=“rift“ row=“5″ size=“240″ num=“35″ border=“1″ highlight=“1″ curve=“1″ align=“center“ max=“100″ nocredit=“1″]<*>

Tagy: , , , , , , , , , , , , ,